top of page

Śp. Jan Olszewski upamiętniony

w

bielsku-Białej

K67 SILESIA-01.jpg

Monika

SOCHA-CZYŻ

ZChR.jpg
ngopole.jpg

Więcej o mnie ...

logo.jpg
About
20180725_121401.jpg

Monika SOCHA-CZYŻ

Radna Sejmiku Województwa Śląskiego

V kadencji,

zastępca przewodniczącego Komisji Sportu, Turystyki i Rekreacji, członek Komisji Rolnictwa i Terenów Wiejskich, członek Komisji - „Kapituły Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Śląskiego” Sejmiku Województwa Śląskiego V kadencji (2015-2018).

Zamężna. Mąż Paweł jest redaktorem naczelnym Niezależnej Gazety Obywatelskiej oraz rzecznikiem prasowym Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin dra Bogusława Rogalskiego.

 

W latach 2010 - maj 2016 członek PiS. Była prezes Stowarzyszenia Pomocy Samotnym Matkom Domy-Maria. Prezes Towarzystwa Patriotycznego im. Jana Olszewskiego. Członek stowarzyszenia Konfederacja Polski Niepodległej - NIEZŁOMNI.


Człowiek Roku 2016 Województwa Śląskiego w plebiscycie "Dziennika Zachodniego". Człowiek Roku 2015 i 2016 Powiatu Bielskiego. Inicjatorka odbudowy przedwojennego Pomnika Prezydenta II RP Gabriela Narutowicza w Bielsku - Białej oraz nadania jednej z bielskich ulic imienia zmarłego niedawno Premiera III RP Jana Olszewskiego. Autorka wniosku o wykreślenie z ewidencji partii politycznej Sojuszu Lewicy Demokratycznej za łamanie art. 13. Konstytucji RP w zw. z art. 256. kk.

 

Od 18 stycznia 2020 roku do 15 maja 2021 roku stała na czele struktury Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin w b. województwie bielskim. Następnie przewodnicząca Okręgu Elbląskiego ZChR. Od 1 września 2021 sekretarz generalny ZChR.

Archiwum

AKTUALNOŚCI

Wystąpienie z 26.05.2020 r. przedstawiciela
Towarzystwa Patriotycznego im. JANA OLSZEWSKIEGO
Adama Słomki
na XIX sesji Rady Miejskiej w Bielsku-Białej
w sprawie upamiętnienia
śp. Kornela Morawieckiego nazwą ulicy, placu lub ronda 
Wystąpienie z 26.05.2020 r. przedstawiciela
Towarzystwa Patriotycznego im. JANA OLSZEWSKIEGO
Pawła Czyża
na XIX sesji Rady Miejskiej w Bielsku-Białej
w sprawie upamiętnienia
śp. Bohdana Smolenia pomnikiem 
Wystąpienie z 17.12.2019 r. przedstawiciela
Towarzystwa Patriotycznego im. JANA OLSZEWSKIEGO
Pawła Czyża
na XIV sesji Rady Miejskiej w Bielsku-Białej
w sprawie upamiętnienia
śp. JANA OLSZEWSKIEGO nazwą ulicy, placu lub ronda 
Showreels

Ja, Monika Socha-Czyż przepraszam Pana Huberta Maślankę za błędne zinterpretowanie tekstu „Gazety Wyborczej” z dnia 17 grudnia 2020 roku. Redaktor Ewa Furtak nadała swojemu materiałowi tytuł: „W czasie protestu kobiet w Bielsku-Białej kierowca autobusu wyrwał uczestniczkom flagę. Został zwolniony”, vide: https://bielskobiala.wyborcza.pl/bielskobiala/7,88025,26616733,w-czasie-protestu-kobiet-w-bielsku-bialej-kierowca-autobusu.html, który został zaakceptowany przez wydawcę tej gazety. Tytuł materiału prasowego – sformułowany częściowo w tzw. czasie dokonanym, a także wypowiedź upoważnionego pracownika MZK cyt. za GW: „- Kierowca otrzymał wypowiedzenie umowy o pracę - informuje Agnieszka Dąbrowska, specjalistka ds. promocji i kontaktów z mediami w bielskim MZK. Dodaje, że kierowca już wcześniej dopuszczał się niestosownych zachowań.”, sugeruje, że umowa o pracę została rozwiązana ze skutkiem natychmiastowym, a zatem dyscyplinarnie. Późniejsze oświadczenie MZK, którego prezesem jest pan Hubert Maślanka, uszczegółowiło poprzednie stanowisko w sprawie zwolnienia pracownika za wypowiedzeniem. Przepraszam zatem pana Huberta Maślankę za podanie publicznie narracji „Gazety Wyborczej” w dobrej wierze i w obronie osoby zwolnionej. Podkreślam też, że MZK nie sprostowała informacji Gazety Wyborczej z dnia 17.12.2020 r. Po drugie, przepraszam pana Huberta Maślankę za podanie informacji o tym, że jest członkiem Platformy Obywatelskiej. Wyrażam swoje ubolewanie, że podałam nieścisłą informację w tym zakresie. Pan Maślanka był jedynie kandydatem do Senatu RP z listy koalicji z udziałem PO. Za nieścisłości użyte przeze mnie publicznie w sprawie zwolnienia pracownika za usunięcie szturmówki LGBT szczerze przepraszam. Monika Socha-Czyż

bottom of page